Instalacje fotowoltaiczne dla prosumentów

Instalacje fotowoltaiczne dla prosumentów

Oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji fotowoltaicznych dla prosumentów (m.in. domy jednorodzinne) :

  • bezpłatna wizyta u klienta celem opomiarowania dachu lub działki
  • bezpłatny dobór mocy elektrowni (optymalizacja kosztowa)
  • bezpłatne projekty instalacji w PV Sol Expert oraz kosztorysy ofertowe
  • kompleksowy montaż w syst. „pod klucz”
  • procedury zgłoszenia mikroinstalacji w OSD
  • procedury pozyskania dotacji (30-40%)
  • sprzęt techniczny jedynie od najlepszych producentów (panele z firm 1-5 na świecie, falowniki i systemy montażowe renomowanych firm zachodnioeuropejskich).
  • Instalatorzy z wieloletnim doświadczeniem

Dzięki wprowadzonej od pocz. 2017r zasadzie bilansowania energii elektrycznej, prosumenci mogą odzyskiwać nadwyżki energii produkowanej (magazynowanej w sieci bez limitu ilościowego), płacąc jedynie 20% za koszt magazynowania.

instalacja solarna- oszczędności
Ogniwa fotowoltaiczne- wizualizacja
Wstępna koncepcja paneli solarnych na stromym dachu
Kalkulator mocy: Rachunek miesięczny za prąd: zł.
Bez fotowoltaiki Z fotowoltaiką
Średnie roczne zużycie
Rachunek roczny
Moc PV
Oszczędność roczna
Koszt instalacji
Okres zwrotu bez dotacji:
Okres zwrotu z 40% dotacją:
Koszt instalacji : 4500 zł za 1kWp *)Kalkulacja dla warunków przy dachu skierowanym na południe.

Czy fotowoltaika w domu to dobry pomysł?

Choć instalacja fotowoltaiczna dla domu to coraz częstsze rozwiązanie, nadal nie wszyscy są przekonani do tego pomysłu. Zastanawiają się, czy fotowoltaika do domu to dobre rozwiązanie, w końcu wymaga dość dużej inwestycji. Jednak korzyści wynikające z domowej instalacji fotowoltaicznej są nieocenione, a należą do nich:

  • niemal bezkosztowe użytkowanie energii elektrycznej;
  • niezależność energetyczna;
  • wspieranie środowiska.

Instalacja solarna dla domu to rozwiązanie, które gwarantuje niemal zerowe rachunki za prąd. Jeśli do tego fotowoltaika w domu zostanie połączona z pompą wody, możliwa może być całkowita rezygnacja z usług sieci energetycznej. Zagwarantuje to niezależność energetyczną, a więc można będzie całkowicie przestać się przejmować wzrostem cen prądu. Jednocześnie zielona energia wytwarzana przez panele solarne w domu w żaden sposób nie szkodzi środowisku. Zatem jak widać, instalacja fotowoltaiczna dla prosumenta to rozwiązania korzystne z wielu powodów

Panele fotowoltaiczne dla domu za pieniądze z dofinansowania

Niewątpliwie koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego wielu osobom może się wydawać bardzo wysoki. W końcu zwykle jest to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak bardzo dużą część tych kosztów można pokryć z pieniędzy otrzymanych w ramach dotacji na fotowoltaikę do domu. Dzisiaj panele solarne dla domu są finansowane z różnych programów, takich jak choćby Mój Prąd  lub Czyste Powietrze. Dostępna jest też ulga termomodernizacyjna. Tym samym instalacja fotowoltaiki na domu może się okazać o wiele tańsza, niż się wydaje. 


Poza dotacjami można również otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach. Obecnie instalacja paneli fotowoltaicznych dla domu i nie tylko jest bardzo mocno wspierana przez większość banków. Wszystko to z powodu rosnącej świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Innymi słowy, klienci banków oczekują propozycji wsparcia finansowanego, która pomoże w realizacji działań ekologicznych.

Domowa instalacja fotowoltaiczna – kiedy zwrot kosztów?

Każdy chciałby, aby instalacja paneli fotowoltaicznych dla domu jak najszybciej się zwróciła. Zwykle koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego zwraca się po 5-10 latach. Dlaczego wskazany przez nas zakres czasu jest tak duży? Dlatego że ostatecznie zależy on od wielu czynników, takich jak np.:

  • liczba paneli;
  • rodzaj modułów;
  • moc domowej instalacji fotowoltaicznej;
  • realne zapotrzebowanie energetyczne;
  • zastosowanie bądź brak dodatkowych rozwiązań (np. pompa ciepła);
  • poprawność montażu paneli.

Ile paneli fotowoltaicznych dla domu będzie potrzebnych?

Domowa instalacja fotowoltaiczna zwykle cechuje się mocą od 4 do 8 KW. Niemniej czasami fotowoltaika w domu przybiera większe lub mniejsze wartości. Od tego ostatecznie zależy odpowiedź na pytanie, ile paneli fotowoltaicznych dla domu będzie niezbędnych.

Przyjmując przeciętną moc 5-6 kW należy się liczyć z montażem około 20 modułów. Czasami może być ich nieco więcej, innym razem mniej. Wiele zależy od tego, jak wydajne są dane panele solarne dla domu. Tym samym jest to zależne od ich jakości oraz typu. W przypadku wydajniejszych paneli monokrystalicznych domowa instalacja fotowoltaiczna zawsze będzie wymagać montażu nieco mniejszej liczby modułów.

Kwestia tego, ile paneli fotowoltaicznych dla domu będzie najlepszym rozwiązaniem oraz określenie, jakie moduły wybrać, czy też gdzie je zamontować to w dużej mierze kwestie indywidualne. Dlatego instalacja fotowoltaiczna dla prosumenta wymaga przeprowadzenia audytu. Oferujemy taką usługę polegającą na precyzyjnym określeniu sytuacji i potrzeb klienta. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów.