inwertery

Informacje Ogólne

W naszej ofercie znajdują się inwertery austriackiej firmy Fronius oraz niemiecko-szwajcarskiej firmy Delta, przetwarzające napięcie stałe z paneli fotowoltaicznych na napięcie prądu zmiennego. Inwertery posiadają 5-letni okres gwarancji producenta (z możliwością przedłużenia nawet do 20 lat) oraz najwyższą światową jakość. Falowniki firmy Fronius są wydajne, niezawodne i stanowią nieodzowne serce każdej instalacji fotowoltaicznej. Klasy mocy od 1,5 do 27,0 kW umożliwiają ich zastosowanie w instalacji niemal każdej wielkości, od domu jednorodzinnego aż po instalacje wielkopowierzchniowe. Falowniki Delta charakteryzują się zakresem mocy od 2,0 do 52,0 kW.

Klasyfikacja inwerterów:

A. 1-fazowe
– Delta RPI serii H (2,0 – 5,2kW) do zast. domowych
– Fronius seria Galvo (1,5 – 3,0kW) do zast. domowych

B3-fazowe
– Fronius seria Symo (4-20 kW), 2 trakery MPP
 Delta RPI serii M (6 – 50 kW), 2 trakery MPP

Inwerter Fronius Symo

Dzięki klasom mocy od 3,0 do 20,0 kW, trójfazowy beztransformatorowy falownik Fronius Symo jest idealnym urządzeniem do zastosowania w instalacji o każdej wielkości. Standardowe połączenie z siecią Internet za pośrednictwem interfejsu WLAN lub Ethernet oraz możliwość łatwej integracji komponentów innych firm czyni z urządzenia Fronius Symo jeden z najbardziej „komunikatywnych” falowników dostępnych na rynku. Dodatkowo złącze licznika umożliwia dynamiczne zarządzanie zasilaniem i przejrzystą wizualizację zużycia.

Inwerter Fronius Galvo

Falownik dostępny w klasach mocy od 1,5 do 3,1 kW, jest idealnie dostosowany do użytku w gospodarstwach domowych — szczególnie w instalacjach wytwarzających energię na potrzeby własne. Dzięki zintegrowanemu przekaźnikowi zarządzania energią umożliwia maksymalizację udziału zużycia własnego. Inne cechy falownika Fronius Galvo sprawiają, że jest on jednym z najlepiej przygotowanych na przyszłość falowników w swojej klasie. Chodzi np. o zintegrowany Datalogging, możliwość łatwego podłączenia do Internetu poprzez WLAN lub technologia kart rozszerzeń, pozwalająca na doposażanie urządzenia w dodatkowe funkcje.

Falowniki Delta

Falowniki beztransformatorowe Delta przeznaczone są dla szerokiego zakresu mocy (od 2,0 kWp do 52,0 kWp), a więc tak dla zastosowań domowych, jak i przemysłowych. Dla mocy 2-5kW inwertery są 1-fazowe, powyżej 3-fazowe. Posiadają 2 niezależne trakery MPP o obciążalności 33/67%, z możliwością ich łączenia w jeden. Posiadają aluminiową obudowę zapewniającą stopień ochrony IP65 oraz sprawność do 98,6%.