Kotły elektrodowe

Kotły elektrodowe ECO POWER

Kotły elektrodowe to nowa, energooszczędna technologia ogrzewania domów jednorodzinnych oraz innych obiektów o pow. do 1000m2. Do ogrzewania wykorzystywana jest energia elektryczna, która w drodze procesu chemicznego zachodzącego w kotle, ogrzewa wewnętrzny obieg kotła, a stamtąd poprzez wymiennik ciepła, ciepło kierowane jest do instalacji grzewczej w budynku lub do bufora – zasobnika, w którym magazynowana jest energia cieplna. Najlepsze efekty osiąga się, gdy podgrzewanie bufora następuje w nocy, w taniej taryfie G12, wówczas koszt ogrzewania może być nawet niższy niż przy pompie ciepła. Wydatek inwestycyjny to ok 70% wydatku na pompę ciepła. Technologia jest bezgłośna i charakteryzuje się dużą trwałością, potwierdzoną 25-letnią gwarancją producenta. Przy współpracy z domową instalacją fotowoltaiczną, bufor z ciepłą wodą spełnia także funkcję magazynu energii, dzięki czemu nadmiarowa energia nie jest wysyłana do sieci, lecz wykorzystywana do zagrzania bufora, który zapewni darmowe ogrzewanie domu w nocy.

Co wyróżnia piec elektrodowy?

Tak zwany kocioł elektrodowy to rozwiązanie niezwykle proste, a przy tym szalenie innowacyjne. Konstrukcja pieca elektrodowego jest prosta, a działanie ma szereg zalet. Co wyróżnia piece elektrodowe?
  • bezemisyjnośćelektrodowe kotły grzewcze nie emitują spalin, ani zanieczyszczeń w żadnej innej formie;
  • niskie koszty – często poruszana jest kwestia: kocioł elektrodowy a zużycie prądu. Warto podkreślić, że ogrzewanie elektrodowe jest tańsze niż to przy użyciu i tak przecież oszczędnej pompy ciepła;
  • efektywność bliska 100% – szacuje się, że efektywność kotłów elektrodowych wynosi 99,98%, co dodatkowo obniża generowane przez piec elektrodowy koszty ogrzewania;
  • uniwersalnośćpiec elektrodowy można wykorzystać nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również wody użytkowej;
  • duży zakres regulacji temperatury – aż do 85 stopni;
  • możliwość podłączenia do niemal dowolnej instalacji piece elektrodowe można bez trudu przyłączyć do centralnego ogrzewania, zarówno na etapie tworzenia instalacji, jak i później – w dowolnym momencie;
  • niewielkie gabaryty – oferowane przez firmę Pro Sun z Łodzi kotły elektrodowe to małe, poręczne urządzenia.

Wybierz nasze kotły elektrodowe Łódź

Jeśli interesuje Cię ogrzewanie elektrodowe w Łodzi, dobrze trafiłeś. Nasza firma posiada siedzibę właśnie w tym mieście. Niemniej jednak, kotły elektrodowe montujemy również w wielu innych miejscowościach. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty pieców elektrodowych ECO Power. To najlepszy tego typu sprzęt na rynku. Warto zaznaczyć, że kocioł elektrodowy został stworzony dzięki współpracy wielu podmiotów. Najważniejsze z nich, to:
  • Firma ECO Power i jej inżynierowie,
  • Politechnika Śląska i jej wybitni naukowcy,
  • Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, bez której trudno byłoby zorganizować środki na przeprowadzenie przedsięwzięcia.

Czy ogrzewanie elektrodowe to rewolucja?

Nie mamy wątpliwości, że kotły elektrodowe stanowią rozwiązanie absolutnie przełomowe. Łączą one wszystko, do czego dąży się dzisiaj w kwestii ogrzewania. Energooszczędny kocioł elektrodowy jest jednocześnie bezemisyjny i tani w użytkowaniu. Z założenia stanowi uzupełnienie dla fotowoltaiki, jako alternatywne źródło energii i jej magazyn, ale może działać również niezależnie od paneli słonecznych. Rozwiązanie to można zastosować w przypadku stawiania nowych budynków, jak i podłączając je do istniejących instalacji. Nowoczesne ogrzewanie elektrodowe w Łodzi i innych miastach sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, pomieszczeniach gospodarczych, jak i lokalach firmowych.

Piec elektrodowy – jak konkretnie działa to urządzenie?

Kocioł elektrodowy to urządzenie służące do podgrzewania wody. Urządzenie dokonuje tego poprzez wykorzystanie pewnego procesu chemicznego. O jakim procesie mowa? Zasada działania pieca opiera się na podgrzewaniu cieczy poprzez wykorzystanie elektrolizy soli. Podczas elektrolizy uwalniana jest duża ilość energii cieplnej. 

Kocioł jest urządzeniem o prostej konstrukcji. Większość tego typu urządzeń składa się z metalowych rurek pokrytych poliamidem, działającym jako izolator.

Nowoczesne piece elektrodowe są wyposażone w automatyczny system sterowania z ochroną przed przepięciami i jednostką rozruchową. Niektóre modele są również wyposażone w pilota oraz moduł GSM. Kontroler odpowiada za utrzymanie pożądanej temperatury chłodziwa, zapewniającej optymalne zużycie energii. Kotły elektrodowe dzielą się na kotły otwarte i zamknięte, według zasad dystrybucji chłodziwa.

Czym się kierować, wybierając kocioł elektrodowy?

Zastanawiasz się nad kupnem kotła? Wybierając piec elektrodowy,warto uwzględnić przede wszystkim konstrukcję urządzenia. Powinna być prosta, a jednocześnie pozwalająca na skuteczne ogrzewanie. Dodatkowo dobrze jest zdecydować się na kocioł z automatycznym systemem sterowania, który umożliwi Ci całkowicie bezobsługowe korzystanie z pieca. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i wybrania z niej urządzenia, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb. Masz jakiekolwiek wątpliwości? Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy!