CARPORTY

CARPORTY

Oferujemy wiaty (carporty) fotowoltaiczne 2 i 3-stanowiskowe o konstrukcji drewnianej wraz z instalacją fotowoltaiczną. Dach wiaty jest w całości wykonany z paneli fotowoltaicznych, a panele te są jedynym pokryciem dachu, dzięki czemu spodnia warstwa paneli nie jest przesłonięta np. blachą trapezową. Dało to możliwość zastosowania paneli bifacialnych, które mogą nawet do 25% zwiększyć efektywność pracy elektrowni. Panele są częściowo przezierne, dzięki czemu obszar pod wiatą jest lepiej doświetlony i występuje efekt odbicia światła od podłoża, poprawiający efektywność pracy paneli.

Dzięki specjalnym profilom wsuwanym z uszczelnieniem, do których mocowane są panele wiata jest szczelna.

Konstrukcja samej wiaty jest drewniana, wykonana w sposób bardzo atrakcyjny wzorniczo. Dostępna jest w 20 kolorach. Wykonana jest przy współpracy z firmą CarportPlanet, posiadającą wieloletnie doświadczenie w tego typu wiatach. Rozmiar wiaty jest dopasowany do rozmiaru paneli. Od dołu wiaty widoczna jest spodnia, aktywna warstwa paneli. Wszystko to powoduje, że nasz carport z panelami bifacialnymi będzie ozdobą wszystkich działek przy domach jednorodzinnych. Dzięki dużej liczbie kolorów wiat, możliwe jest ich dopasowanie kolorystyczne do domu i otoczenia, indywidualnie do preferencji klienta. Szczegóły dot. wiat na stronie CarportPlanet.

Paleta kolorów wiat

 

Falowniki fotowoltaiczne montowane są na tylnej nodze wiaty. Obok falownika można zamontować także ładowarkę aut elektrycznych, gniazdo do ładowania roweru elektrycznego itp.

Carport 2-stanowiskowy wyposażony jest w panele o mocy łącznej 6,84kWp, natomiast Carporty 3-stanowiskowe posiadają moc 10,26kWp. Na życzenie mogą być także rozbudowane o kolejne stanowiska.

Nasza oferta dotyczy montażu wiaty, paneli, uruchomienia systemu oraz przeprowadzenie formalności przyłączeniowych elektrowni do sieci energetycznej (system pod klucz).

Do czego można wykorzystać carporty?

Carport to doskonały sposób na produkcję taniej i ekologicznej energii elektrycznej na własne potrzeby. Również w polskich miastach można już znaleźć popularne na całym świecie carporty. W Łodzi projektowaniem i realizacją tego typu punktów zajmuje się m.in. nasza firma.

Carporty wykorzystuje się zwykle w następujących celach:

  • do ładowania samochodów elektrycznych,
  • do ładowania innych sprzętów elektrycznych, na przykład rowerów lub narzędzi ogrodowych,
  • do zasilania energetycznego domu lub pomieszczenia gospodarczego, gdy montaż fotowoltaiki na dachu jest niemożliwy lub nieopłacalny.

Należy mieć na uwadze, że wiata z fotowoltaiką to nie tylko źródło energii, ale też zadaszenie na samochód, motocykl, rower czy inne sprzęty. Najczęściej jest wykorzystywana jako wiata garażowa zabezpieczająca auto przed czynnikami atmosferycznymi, jednak równie dobrze może posłużyć do przechowywania pod zadaszeniem mebli ogrodowych czy opału, dając jednocześnie możliwość naładowania auta elektrycznego lub dowolnego sprzętu elektrycznego, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. 

Carporty w rolnictwie

W Łodzi i wszelkich innych lokalizacjach wiaty z fotowoltaiką wykorzystuje się też w rolnictwie. Sprawdzają się jako źródło energii i zadaszenie dla maszyn i urządzeń rolniczych. Ponadto mogą stanowić zasilanie pomieszczeń gospodarczych. Kwestia właściwej organizacji przechowywania wyposażenia gospodarstwa rolniczego oraz źródeł energii jest kluczowa dla opłacalności biznesu rolnego. Warto zatem rozważyć wybór praktycznej konstrukcji, która dodatkowo produkuje w zasadzie darmowy prąd.

Carporty Łódź – popularne wśród firm

Wiaty samochodowe z fotowoltaiką to częsty wybór wśród użytkowników prywatnych, ale też komercyjnych. Przedsiębiorstwa czerpią z nich szereg korzyści ze stawiania na parkingach firmowych carportów. Zapewniają sobie oszczędność oraz wpływają na wizerunek. Przedsiębiorstwa korzystające z nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań są postrzegane jako innowacyjne i godne zaufania.

Nieco inną kategorię użytkowników carportów w Łodzi stanowią firmy budowlane. Maszyny budowlane cechuje wysoki poziom zapotrzebowania energetycznego. Dlatego wykorzystywanie sprzętu elektrycznego i zasilanie go samodzielnie wyprodukowanym prądem to w ich przypadku niewątpliwie wyjątkowo opłacalne rozwiązanie.

Wiaty samochodowe z fotowoltaiką, czyli pomysł na biznes

Warto mieć na uwadzę, że carport może być zarówno źródłem energii na własne potrzeby, jak i dla innych użytkowników samochodów elektrycznych. Inwestycja w wiaty samochodowe z fotowoltaiką może być źródłem dodatkowych dochodów. Konstrukcje komercyjne można spotkać między innymi na parkingach przed centrami handlowymi, sklepami wielkopowierzchniowymi, na stacjach benzynowych, podmiejskich parkingach, przy stacjach kolejowych i w wielu innych lokalizacjach. Ze względu na wzrost liczby samochodów elektrycznych w Polsce zyskują one coraz więcej klientów.

Odpowiednia wiata garażowa z fotowoltaiką – jak ją wybrać?

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje carportów, jednak działamy elastycznie, dostosowując projekty do wymagań Klientów. Dokonując wyboru odpowiedniego rozwiązania, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Zapotrzebowanie energetyczne – kluczową kwestią jest oszacowanie realnego zapotrzebowania energetycznego. Warto sprawdzić pobór prądu auta elektrycznego czy też innych sprzętów, które planujesz ładować prądem produkowanym przez carport. Oszacuj też, jak często zamierzasz je ładować.
  • Ilość niezbędnego miejsca pod wiatą – wyboru rozmiaru carportu powinieneś dokonać poprzez oszacowanie, ile samochodów, maszyn, urządzeń i innego ładunku będziesz przechowywać pod zadaszeniem.
  • Ilość dostępnego miejsca na działce – sprawdź, czy wiata garażowa, w którą chcesz zainwestować, zmieści się na terenie, którym dysponujesz.
  • Budżet – dostosuj swoje wymagania do budżetu, którym dysponujesz. Im wyższa inwestycja, tym większa oszczędność w dłuższej perspektywie czasowej. 
  • Estetyka otoczenia – dopasuj wiatę do designu elewacji budynku czy stylu ogrodu, przy których stanie wiata. Dajemy duże możliwości w zakresie wyboru koloru wiaty.

Czy carporty Łódź to dobry wybór?

Na koniec chcielibyśmy ostatecznie wyjaśnić, czy warto inwestować w carporty w Łodzi. Szukając odpowiedzi na to pytanie, warto zwrócić uwagę na oszczędność, jaką zapewnia samodzielna produkcja energii elektrycznej z energii słonecznej. Co więcej, jest to rozwiązanie ekologiczne, przez co inwestując w carporty, pomagamy planecie. 

Nie można zapominać również o fakcie, że wiaty samochodowe z fotowoltaiką zwiększają wartość nieruchomości, co ma istotne znaczenie zarówno dla inwestycji prywatnych, jak i komercyjnych. W przypadku w firm ważna jest też kwestia pozytywnego PR, który zapewnia korzystanie z prośrodowiskowych i innowacyjnych rozwiązań, do których z pewnością należą carporty. Trzeba też pamiętać, że carport to rozwiązanie funkcjonalne i wszechstronne. Konstrukcja może służyć do ładowania samochodów elektrycznych, ale też wszelkiego innego sprzętu, jak również do zasilania pomieszczeń, w tym nawet domów. Co więcej, wiata pełni funkcję zadaszenia na samochód oraz innego rodzaju ładunki.

Realizujemy projekty budowy carportów w Łodzi oraz w całym regionie. Spełniamy wymagania Klientów indywidualnych i komercyjnych, gwarantując zadowolenie z efektów. Skontaktuj się z nami, przedstaw swoje potrzeby i oczekiwania, a my zaprezentujemy Ci dostępne rozwiązania.