POMPY CIEPŁA

POMPY CIEPŁA

Oferujemy, we  współpracy z firmą Arctic-Klimat, dostawę oraz montaż powietrznych pomp ciepła typy SPLIT lub MONOBLOK dla domków jednorodzinnych oraz obiektów przemysłowych. Pompy mogą służyć do ogrzewania obiektu, ogrzewania ciepłej wody użytkowej lub obydwu tych celów. Oferujemy pompy renomowanych producentów światowych o wysokim stopniu bezawaryjności (Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Sevra, Kaisai, Bosch). Dobór właściwej pompy ciepła i jej mocy wymaga kilku informacji (m.in. powierzchnia obiektu, rodzaj docieplenia). W tym celu opracowaliśmy krótki formularz, który po wypełnieniu, trafi na naszych specjalistów, którzy dobiorą i wycenia właściwą pompę.
Naciśnij przycisk.

Ekologiczne ogrzewanie? Poznaj nasze pompy ciepła Łódź

Mieszkańcy Łodzi i okolic, którym zależy na ekologicznym i ekonomicznym ogrzewaniu, mogą zacząć korzystać z pomp ciepła, kupując je w naszym sklepie. Pompa ciepła zapewnia szereg korzyści – zarówno dla użytkownika prywatnego, jak i korporacyjnego. Jak działają takie urządzenia? Sprawdź: jak pompa pozyskuje energię, czym jest pompa ciepła powietrze-powietrze, czemu warto zacząć z niej korzystać i jak wybrać najlepszą.

Co to jest pompa ciepła?

Pompy ciepła działają z przy użyciu stosunkowo prostej technologii. System ogrzewania wykorzystujący pompy składa się z trzech części, do których zalicza się:
 • systemy pozyskiwania energii ze źródła ciepła,
 • pompy ciepła monoblok lub split,
 • systemy dystrybucji i przechowywania ciepła.
Pompy ciepła, które sądostępne w naszej ofercie, dedykowane są użytkownikom prywatnym oraz firmom potrzebującym ogrzać obiekty przemysłowe. W naszym sklepie znajdują się m.in. pompy ciepła powietrze-powietrze, czyli pobierające energię z powietrza. Osoby prywatne zainteresowane zakupem i zamontowaniem pompy w domu jednorodzinnym mogą skorzystać z dofinansowania Moje Ciepło. Tutaj znajduje się opis dotyczący zasad funkcjonowania programu.

Pompy ciepła w Łodzi – jak to działa?

Oferujemy pompy ciepła w Łodzi i nie tylko. W ofercie znajdują się zarówno pompy monoblok, jak i split. Warto jednak zaznaczyć, że pompy ciepła monoblok i split działają w podobny sposób. Najpierw następuje pobór ciepła, poprzez zaabsorbowanie go z otoczenia, np. z wód gruntowych lub z powietrza. Następnie, w tzw. parowniku, czyli wymienniku ciepła, następuje przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. Jeżeli chodzi o najpopularniejszy ostatnio typ pompy, czyli pompę ciepła powietrze-powietrze, do ogrzewania czynnika chłodniczego służy właśnie powietrze zewnętrzne, czyli spoza budynku. W budynku, który jest ogrzewany za pomocą pompy ciepła, znajduje się instalacja grzewcza oraz zasobniki służące do magazynowania ciepła. W takiej instalacji zwykle krąży woda, która jest wykorzystywana jako czynnik grzewczy – przejmujący ciepło oddane przez czynnik chłodniczy w skraplaczu. Za pomocą pomp ciepła można ogrzewać zarówno budynki, jak i wodę użytkową.

Jakie są plusy posiadania pompy ciepła?

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości pompy ciepła monoblok i split pozwalające na efektywne wykorzystanie energii odnawialnej. Jest to rozwiązanie całkowicie ekologiczne. Do zalet posiadania pompy ciepła z pewnością można zaliczyć:
 • niskie koszty eksploatacji,
 • łatwy montaż,
 • bezobsługowość (pod warunkiem wyboru odpowiedniego modelu),
 • brak zanieczyszczania środowiska naturalnego,
 • brak konieczności korzystania z dodatkowych zbiorników na paliwo,
 • stosunkowo długą żywotność, która w przypadku większości urządzeń wynosi około 30 lat,
 • duże bezpieczeństwo użytkowania.
Jeżeli nie wiesz, jaki model pompy ciepła wybrać, skorzystaj z naszego formularza, ułatwiającego wybór urządzenia. Jeśli nadal masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości i doradzą, które urządzenie będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my przedstawimy Ci naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie.

Czym się kierować, wybierając pompę ciepła?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego urządzenia, zastanów się, czego od niego oczekujesz. Najważniejsza decyzja dotyczy kwestii tego, czy wybrać model split, czy monoblok. Pompy ciepła typu split składają się z dwóch lub większej liczby modułów. Jeden znajduje się wewnątrz, a drugi na zewnątrz, co ma swoje zalety – jest to między innymi bardzo cicha praca urządzenia, ze względu na zlokalizowanie wielu elementów w części zewnętrznej. Z kolei urządzenia typu monoblok mają wszystkie elementy zamknięte w jednej obudowie. Konsekwencją tego jest prostszy montaż sprzętu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup pompy ciepła powietrze-powietrze, czy też urządzenia innego typu, zwróć uwagę na następujące parametry:
 • COP – czyli wydajność pompy, a dokładniej mówiąc, stosunek chwilowej mocy grzewczej do chwilowej mocy kompresora;
 • czynnik chłodzący znajdujący się wewnątrz pompy;
 • instalację grzewczą, z którą będzie współpracowała wybrana przez ciebie pompa;
 • markę urządzenia;
 • cenę – przed zakupem warto porównać ceny różnych modeli i zdecydować się na zakup urządzenia, które będzie wyróżniało się dobrym stosunkiem ceny do jakości.
Oferujemy jakościowe pompy ciepła w Łodzi i okolicy. Zapoznaj się z naszą ofertą, a jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej – skontaktuj się z konsultantem. Przedstawimy ofertę, wykonamy projekt i zamontujemy pompę ciepła w Twoim domu, biurze, zakładzie produkcyjnym lub dowolnym innym miejscu.