Instalacje fotowoltaiczne

Instalacja fotowoltaiczna i instalacja PV

Instalacje fotowoltaiczne (zwane także PV) służą do przetwarzania energii słońca na energię elektryczną. W skład podstawowej instalacji PV wchodzą :  system mocujący panele do dachu, gruntu lub do fasady, a także falowniki (zwane także inwerterami), umożliwiające przyłączenie paneli do sieci energetycznej.

Firma nasza wykonuje instalacje fotowoltaiczne zlokalizowane na dachach płaskich, skośnych lub na gruncie w systemie „pod klucz”, włączając w to podłączenie elektrowni solarnej do przyłącza AC i zdalny monitoring ich pracy. Oferujemy także własne projektowanie takich instalacji z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania „PV Sol Expert”. Ponad 6-cio letnie doświadczenie w instalacjach PV, zdobyte m.in. na wymagającym rynku niemieckim, daje gwarancję jakości wykonania oraz zapewnienia maksymalnego uzysku energetycznego. Dobór odpowiedniego systemu PV i jego mocy poprzedzony jest każdorazowo audytem energetycznym, pozwalającym zoptymalizować bilansowanie ilości zużywanej i wyprodukowanej energii elektrycznej.

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne (zamieniające energię słoneczną na prąd elektryczny) zlokalizowane na dachach płaskich, skośnych lub na gruncie w systemie „pod klucz”, włączając w to podłączenie elektrowni solarnej do przyłącza AC i zdalny monitoring ich pracy. Oferujemy także własne projektowanie odbywa się  z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania „PV Sol Expert”. Ponad 6-cio letnie doświadczenie w instalacjach PV, zdobyte m.in. na wymagającym rynku niemieckim, daje gwarancję jakości wykonania oraz zapewnienia maksymalnego uzysku energetycznego. Dobór odpowiedniego modelu systemu PV i jego mocy poprzedzony jest każdorazowo audytem energetycznym, pozwalającym zoptymalizować bilansowanie ilości zużywanej i wyprodukowanej energii elektrycznej.

Dla kogo taki system PV?

Oferujemy kompletne konstrukcje (pod klucz) dla firm i osób fizycznych, służące do produkcji darmowej energii elektrycznej ze słońca. System PV, który oferujemy są bezobsługowe, nie wymagają żadnej wiedzy specjalistycznej. Elektrownie solarne pracują bezgłośnie, nie emitują żadnych substancji i nie wymagają  przeglądów okresowych ani wymian płynów, etc.

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne oraz system PV na dachach płaskich, skośnych, a także na działkach gruntu. Podłączone będą do sieci energetycznej, co umożliwia sprzedaż nadwyżki produkowanej energii (latem) lub dobranie brakującej energii z sieci (zima). Istnieje możliwość wyposażenia instalacji PV w system magazynowania energii z akumulatorami, co pozwala korzystać z własnej energii także w przypadku awarii sieci.

Każda instalacja fotowoltaiczna jest indywidualna i dostosowana do potrzeb Twojego domu lub firmy. Posiadamy specjalistyczne oprogramowanie PV Sol Expert 6.0, który dobierze dla Ciebie optymalną konfigurację.

Stosujemy urządzenia renomowanych firm zachodnioeuropejskich z gwarancją producenta do 10 lat.

Posiadamy certyfikat autoryzowanego instalatora PV wydany przez Urząd Nadzoru Technicznego. Przygotowujemy  wszelką dokumentację niezbędną do przyłączenia instalacji do sieci energetycznej

Instalacje fotowoltaiczne to najlepsze połączenie ekologii i oszczędności

Warto zainwestować w instalacje fotowoltaiczne, bowiem umożliwiają one regularne oszczędzanie prądu, a co za tym idzie – odciążenie domowego budżetu. Łódź, Warszawa i coraz więcej mniejszych miejscowości już przekonało się, że jest to najlepsze rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Polecamy również zapoznanie się z możliwościami dotacji na instalacje fotowoltaiczne, dzięki czemu koszt całej inwestycji stanie się jeszcze niższy.