Rowery Elektryczne

Rowery Elektryczne

Oferujemy szeroki wybór rowerów elektrycznych firmy ETROPOLIS, cechujących się niewielka wagą (19-24 kg), bardzo atrakcyjnym wyglądem i wyjątkowo długim zasięgiem (do 100 km). Oferta zawiera rowery miejskie, trekkingowe, szosowe i górskie. Występują rowery dla mężczyzn i kobiet lub tzw. unisex.

Rowery szosowe i górskie posiadają wymienny akumulator wbudowany w ramę, co podkreśla ich wyjątkowy charakter. Rowery miejskie i trekkingowe posiadają akumulator na bagażniku. Okres życia akumulatora to ok. 600 cykli ładowania.

Rowery posiadają funkcję odzysku energii w czasie hamowania. Zastosowane hamulce toShimano V-Brake, przerzutki Shimano 24 stopniowe.

Rower Neo Volt jest rowerem składanym, który łatwo zmieści się nawet do niewielkiego bagażnika samochodowego

Wszystkie rowery posiadają 2-letnią gwarancję producenta. Oferujemy pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Rowery produkowane są w Niemczech.

 

Cennik

Neo 29er – 8 162,70 zł
Neo City – 6 858,60 zł
Neo Cross – 7 389,90 zł
Neo Volt – 6 858,60 zł
Trekking Bike – 5 187,00 zł
City Bike – 5 187,00 zł

Ceny netto.
Należy doliczyć 23% VAT

Katalog rowerów elektrycznych

Neo 29er Rower górski z szerokimi oponami do jazdy w terenie

Neo City Rower miejski (wersje z wysoką lub niską ramą) z odzyskiem energii

Neo Cross Rower do jazy po utwardzonych nawierzchniach

Neo Volt Rower składany z niską ramą

Trekking Bike Rower trekkingowy (wersje z wysoką lub niską ramą)

Citi Bike Rwer miejski z niską ramą

Panel sterowania wspomagania

Widok akumulatora

Widok akumulatora

Rowery elektryczne

Wśród wszystkich rowerów sprzedawanych w Europie Zachodniej coraz większą część stanowią jednoślady elektryczne. Dzięki zastosowaniu silnika i baterii rowerzysta może czerpać przyjemność z jazdy niemal w każdych warunkach – bez odczuwania zmęczenia. Co przemawia za sięgnięciem po rower elektryczny? Komu może się przydać taki sprzęt? Przeczytaj o tym poniżej!

Rower elektryczny – czym różni się od tradycyjnego?

Co interesujące, rower elektryczny wspomagany do prędkości 25 km/h jest zbudowany na podzespołach, które są wspólne także dla innych jednośladów. Nie ma konieczności stosowania w nich np. wydajniejszych hamulców lub innych wzmacnianych części przystosowanych do homologacji na pojazdy elektryczne. Dlatego dla jednośladów takich jak rower elektryczny Etropolis, jedyną różnicą jest zastosowanie silnika i baterii. Zwykle silnik umieszczany jest w tylnej lub środkowej piaście. Natomiast bateria w rowerach miejskich czy trekkingowych umiejscowiona jest na bagażniku. W modelach szosowych i górskich jest ona zamykana w ramie, co utrudnia rozpoznanie roweru elektrycznego.

Jak działa rower elektryczny Etropolis?

Zasada działania roweru elektrycznego jest bardzo prosta. Trekkingowy rower elektryczny lub którykolwiek inny z silnikiem i baterią wspomaga rowerzystę podczas jazdy. Gdy rower porusza się powoli, silnik zapewnia niewielkie wsparcie. Podczas dynamicznej jazdy silnik generuje maksymalną moc – aż do momentu przekroczenia 25 km/h. Wtedy jego wspomaganie się wyłącza i rowerzysta wykorzystuje tylko siłę swoich nóg. Dzięki takiemu podziałowi mocy rower elektryczny Etropolis może poruszać się podczas spokojnej jazdy przy minimalnej ingerencji rowerzysty. Jeśli jednak chce on jechać szybciej, silnik nie ingeruje w jego styl jazdy.

Dla kogo jest rower elektryczny?

W zasadzie nie ma ograniczeń co do zastosowania rowerów elektrycznych firmy Etropolis. Rower szosowy, trekkingowy lub miejski może być wykorzystywany niemal przez każdego rowerzystę, który ma ochotę się nim poruszać. Są jednak grupy osób, które szczególnie będą ceniły sobie taki model jednośladu. Przede wszystkim są to osoby starsze, które mogą mieć pewien problem z poruszaniem się rowerem. Aby nie rezygnować z aktywności fizycznej, mogą wybrać dla siebie rower elektryczny Etropolis. W ten sposób zapewnią sobie odpowiedni poziom codziennego treningu i wsparcie podczas poruszania się np. wśród miejskiej zabudowy.

Inną grupą odbiorców rowerów elektrycznych są osoby pracujące w sporych miastach. Zamiast wsiadać do auta i spędzać czas w korkach można dojechać do pracy i wrócić do domu właśnie jednośladem. Rower elektryczny rozwiązuje problem zmęczenia i nieświeżości po porannej przejażdżce do miejsca pracy. Dzięki niemu nawet osoby pojawiające się w firmie w koszuli, marynarce czy żakiecie mogą pozwolić sobie na szybką jazdę jednośladem.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie roweru elektrycznego?

Cechą wspólną dla wszystkich rowerów jest ich przeznaczenie. Wybierając firmę Etropolis i rower trekkingowy lub górski stawiasz na szybkie i nowoczesne modele, które świetnie sprawdzają się w terenie. Rowery miejskie natomiast odnajdą się podczas spokojnych przejażdżek na utwardzonej i płaskiej nawierzchni. Poza tym każdy rower elektryczny ma nieco inne cechy. Jedną z nich jest pojemność akumulatora i jego maksymalny zasięg. Kolejny czynnik to umiejscowienie silnika elektrycznego (centralne lub tylne). Warto wziąć również pod uwagę sposób regulowania mocy podczas jazdy. Zwłaszcza moment odłączania wspomagania ma spore znaczenie, by przekraczając 25 km/h rowerzysta nie odczuł nagłego szarpnięcia.

Czy teraz uważasz, że rower elektryczny Etropolis to sprzęt dla Ciebie? Sprawdź wszystkie dostępne modele widoczne w naszym sklepie i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie!