Grzejniki Termooszczędne

Energooszczędne grzejniki elektryczne Nogen

Nowoczesne energooszczędne grzejniki elektryczne Nogen przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń wewnętrznych. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technicznych objętych patentem oraz wyróżnionych wieloma nagrodami (m.in. Złoty Medal Wybór Konsumentów 2015 r. Targi Eko Kołobrzeg 2015) pozwalają obniżyć koszt ogrzewania pomieszczeń około 3 krotnie w stosunku do tradycyjnych grzejników elektrycznych. Miesięczny koszt ogrzania 1 m3 pomieszczenia wynosi jednie 1,6 zł (w sezonie grzewczym przy zał. utrzymaniu temperatury 20 st. C) co odpowiada zużyciu około 2,58 kWh na 1 m3. Koszt ten jest zbliżony do kosztu ogrzewania ekogroszkiem, węglem lub pompą ciepła i znacząco niższym od ogrzewania gazem ziemnym.

Wybierz nowoczesne grzejniki Nogen

Grzejniki Nogen nie wymagają żadnych dodatkowych instalacji – mocowane są do ściany lub alternatywnie wyposażone są w kółka pozwalające dowolnie przemieszczać je po podłodze. Są bardzo lekkie, grzejnik o największej mocy 2000 W waży jedynie 7,8 kg.

Każdy grzejnik wyposażony jest ponad to w czujnik temperatury i termostat, które utrzymują temperaturę w pokoju na stałym poziomie, który można cyfrowo programować wg. potrzeb.

Montaż grzejników Nogen nie wymaga żadnej ingerencji w mieszkanie, wystarczy je podłączyć do zwykłego gniazdka prądowego. Koszt inwestycji w stosunku do np. pompy ciepła jest 3 x mniejszy przy praktycznie tych samych kosztach eksploatacji.

Grzejniki Nogen mogą być zastosowane jako system centralnego ogrzewania, dzięki któremu możliwe jest zracjonalizowanie zużycia energii elektrycznej. Grzejniki energooszczędne konwektorowe tej marki gwarantują większą wydajność cieplną w porównaniu do tradycyjnie stosowanych grzejników wodnych, olejowych oraz kumulacyjnych.

Obniż koszty ogrzewania dzięki energooszczędnym grzejnikom Nogen

Grzejniki elektryczne energooszczędne Nogen to rezultat długoletnich badań oraz doświadczeń pomysłodawców ze Słupska – Tadeusza Żurawskiego oraz Tadeusza Tatarzyńskiego. Projektanci systemu zastosowali innowacyjne rozwiązania, które gwarantują najlepszą wydajnością grzewczą na rynku. Grzejniki elektryczne energooszczędne nadają się do ogrzewania mieszkań, pomieszczeń biurowych i lokali handlowo-usługowych.

Wbudowany programator-komputer pozwala na nieustanne monitorowanie kosztów ogrzewania i wydatkowanie energii zgodnie z aktualnymi potrzebami. Dzięki temu grzejniki Nogen sprawdzają się doskonale w domkach letniskowych czy ośrodkach wczasowych, w których szczególne znaczenie ma optymalizacja kosztów. Grzejniki elektryczne energooszczędne tego typu obniżają wydatki na ogrzewanie nawet trzykrotnie!

Jak działają grzejniki elektryczne energooszczędne Nogen? W swojej budowie są bardzo podobne do grzejników centralnego ogrzewania. Ciepło wytwarzają spirale grzejne, które zostały zainstalowane wewnątrz radiatora. Poprzez konwekcję przekazywane jest ciepło z urządzenia, co wraz z wymieszaniem się powietrza pozwala na uzyskanie jednolitej temperatury w pomieszczeniu. Mimo tego, iż radiator nie jest urządzeniem dużych rozmiarów, posiada dużą powierzchnię grzewczą, a rozgrzać się może nawet do 250°C.

Porównanie kosztów grzania:

Koszty grzania domu 120m^2 - właściwy dobór grzejników

Gdzie można zastosować grzejniki elektryczne energooszczędne?

Grzejniki elektryczne energooszczędne znajdują zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych, jak i obiektach firmowych, usługowych itd. Można wykorzystać je w małych i znacznie większych pomieszczeniach – kluczowy jest dobór odpowiedniej mocy do danej przestrzeni. Grzejniki elektryczne są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym. Nie wymagają one tworzenia specjalnego systemu ogrzewania dostosowanego do pracy z tymi urządzeniami.

Grzejniki elektryczne ścienne energooszczędne znajdują zastosowanie przede wszystkim w takich miejscach jak:

  • nowoczesne, dobrze zaizolowane domy,
  • obiekty handlowo-usługowe,
  • pomieszczenia biurowe,
  • starsze budynki, które potrzebują dodatkowego źródła ciepła.

Grzejniki elektryczne energooszczędne mogą być jedynym źródłem ciepła w obiekcie lub uzupełnieniem innych, znacznie bardziej zaawansowanych systemów. Współczesne urządzenia są kompatybilne m.in. z ogrzewaniem elektrycznym podłogowym. W naszym asortymencie znajdziesz przede wszystkim grzejniki Nogen, które cechują się wysoką wydajnością pracy, funkcjonalnością i łatwością obsługi.

Grzejniki elektryczne, czyli oszczędność

Nasze grzejniki elektryczne pozwalają nie tylko na ograniczenie zużycia energii w trakcie ogrzewania pomieszczeń. To zaawansowane technologicznie urządzenia, wyposażone w szereg rozwiązań do monitorowania parametrów ich pracy. Dzięki temu system może samoistnie optymalizować swoje działAanie – w zależności od aktualnej temperatury panującej we wnętrzu czy indywidualnych potrzeb użytkownika. Takie rozwiązanie pozwala na jeszcze skuteczniejsze optymalizowanie ponoszonych kosztów. Urządzenia te można połączyć też z instalacją fotowoltaiczną.

Najważniejsze parametry techniczne grzejników elektrycznych

Pomagamy dobrać odpowiedni rodzaj grzejnika elektrycznego do danego pomieszczenia. Skupiamy się na takich parametrach urządzenia, jak jego moc, przeznaczenie, rodzaj termostatu i regulacji, długość przewodu zasilającego czy same gabaryty. Ustalamy z klientem jego oczekiwania co do grzejnika elektrycznego, a następnie proponujemy odpowiednie modele z naszej oferty. 

Ważne jest to, by grzejnik elektryczny pozwalał na łatwe sterowanie i dostosowywanie parametrów pracy do aktualnych potrzeb indywidualnych. Współczesne urządzenia tego typu są wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które optymalizują działanie całego systemu. Oferujemy m.in. modele z termostatem, które umożliwiają programowanie jego pracy tak, by była ona niemal bezobsługowa.