Grzejniki Termooszczędne

Energooszczędne grzejniki elektryczne Nogen

Nowoczesne energooszczędne grzejniki elektryczne Nogen przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń wewnętrznych. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technicznych objętych patentem oraz wyróżnionych wieloma nagrodami (m.in. Złoty Medal Wybór Konsumentów 2015 r. Targi Eko Kołobrzeg 2015) pozwalają obniżyć koszt ogrzewania pomieszczeń około 3 krotnie w stosunku do tradycyjnych grzejników elektrycznych. Miesięczny koszt ogrzania 1 m3 pomieszczenia wynosi jednie 1,6 zł (w sezonie grzewczym przy zał. utrzymaniu temperatury 20 st. C) co odpowiada zużyciu około 2,58 kWh na 1 m3. Koszt ten jest zbliżony do kosztu ogrzewania ekogroszkiem, węglem lub pompą ciepła i znacząco niższym od ogrzewania gazem ziemnym.

Wybierz nowoczesne grzejniki Nogen

Grzejniki Nogen nie wymagają żadnych dodatkowych instalacji – mocowane są do ściany lub alternatywnie wyposażone są w kółka pozwalające dowolnie przemieszczać je po podłodze. Są bardzo lekkie, grzejnik o największej mocy 2000 W waży jedynie 7,8 kg.

Każdy grzejnik wyposażony jest ponad to w czujnik temperatury i termostat, które utrzymują temperaturę w pokoju na stałym poziomie, który można cyfrowo programować wg. potrzeb.

Montaż grzejników Nogen nie wymaga żadnej ingerencji w mieszkanie, wystarczy je podłączyć do zwykłego gniazdka prądowego. Koszt inwestycji w stosunku do np. pompy ciepła jest 3 x mniejszy przy praktycznie tych samych kosztach eksploatacji.

Grzejniki Nogen mogą być zastosowane jako system centralnego ogrzewania, dzięki któremu możliwe jest zracjonalizowanie zużycia energii elektrycznej. Grzejniki energooszczędne konwektorowe tej marki gwarantują większą wydajność cieplną w porównaniu do tradycyjnie stosowanych grzejników wodnych, olejowych oraz kumulacyjnych.

Obniż koszty ogrzewania dzięki energooszczędnym grzejnikom Nogen

Grzejniki elektryczne energooszczędne Nogen to rezultat długoletnich badań oraz doświadczeń pomysłodawców ze Słupska – Tadeusza Żurawskiego oraz Tadeusza Tatarzyńskiego. Projektanci systemu zastosowali innowacyjne rozwiązania, które gwarantują najlepszą wydajnością grzewczą na rynku. Grzejniki elektryczne energooszczędne nadają się do ogrzewania mieszkań, pomieszczeń biurowych i lokali handlowo-usługowych.

Wbudowany programator-komputer pozwala na nieustanne monitorowanie kosztów ogrzewania i wydatkowanie energii zgodnie z aktualnymi potrzebami. Dzięki temu grzejniki Nogen sprawdzają się doskonale w domkach letniskowych czy ośrodkach wczasowych, w których szczególne znaczenie ma optymalizacja kosztów. Grzejniki elektryczne energooszczędne tego typu obniżają wydatki na ogrzewanie nawet trzykrotnie!

Jak działają grzejniki elektryczne energooszczędne Nogen? W swojej budowie są bardzo podobne do grzejników centralnego ogrzewania. Ciepło wytwarzają spirale grzejne, które zostały zainstalowane wewnątrz radiatora. Poprzez konwekcję przekazywane jest ciepło z urządzenia, co wraz z wymieszaniem się powietrza pozwala na uzyskanie jednolitej temperatury w pomieszczeniu. Mimo tego, iż radiator nie jest urządzeniem dużych rozmiarów, posiada dużą powierzchnię grzewczą, a rozgrzać się może nawet do 250°C.

Porównanie kosztów grzania:

Koszty grzania domu 120m^2 - właściwy dobór grzejników