Instalacje PV dla firm i j.s.t.
Instalacje PV dla firm i j.s.t.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie praktyczne w projektowaniu i wykonawstwie większej skali instalacji PV :
- inwentaryzacje obiektów pod kątem możliwości instalacji paneli PV
- analizy konstrukcji dachu przez uprawnionego konstruktora
- projekty instalacji PV w PV Sol Expert oraz kosztorysy ofertowe
- projekty oraz wykonanie przyłącza AC (w tym trafostacji przy instalacjach SN)
- pełne projekty budowlane (przy mocy inst. > 50kWp) + prowadzenie procedury pozwolenia na budowę oraz wszelkich uzgodnień (w tym WZ, decyzje środowiskowe, mapy dla celów projektowych, audyty energetyczne itp.)
- przygotowanie kompletnej dokumentacji dotacji z WFOŚiG lub programu RPO woj. Łódzkiego oraz prowadzenie procesu aplikacyjnego,
- przygotowanie wszelkiej dokumentacji do OSD (wniosek o warunki przyłączenia, ew. zgłoszenie przyłączenia do sieci mikroinstalacji) oraz prowadzenie uzgodnień
- kompleksowy montaż w syst. „pod klucz”,
- sprzęt techniczny jedynie od najlepszych producentów (panele z firm 1-5 na świecie, falowniki i systemy montażowe renomowanych firm zachodnioeuropejskich).
- Instalatorzy z wieloletnim doświadczeniem
Instalacje solarne dla firm – czemu warto?
Nie ma przypadku w tym, że fotowoltaika dla firm staje się coraz popularniejsza. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na montaż paneli. Dlaczego fotowoltaika w firmie to dobry wybór? Powodów jest naprawdę wiele, a do najważniejszych zdają się należeć:
- rzeczywista oszczędność;
- większy prestiż;
- brak wpływu na środowisko w wymiarze makro i mikro.
Instalacja solarna dla biznesu to forma oszczędzania
Fotowoltaika dla firmy to oczywiście wydatek. Często stosunkowo duży, jeśli mowa o zakładzie produkcyjnym znacznych rozmiarów. Zapotrzebowanie na energię może wymagać montażu paneli w liczbie kilkudziesięciu lub ponad 100. Zatem, gdzie tu oszczędność? Rzecz w tym, iż po uruchomieniu instalacji firma może korzystać z niemalże darmowego prądu. Panele fotowoltaiczne dla firm nie wymagają również specjalnego nadzoru i konserwacji, zatem nie generują dodatkowych kosztów. Zwykle już po kilku latach fotowoltaika dla firmy zwraca się i zaczyna przynosić zyski.
Fotowoltaika dla biznesu to sposób zwiększenie renomy firmy
Nie ma wątpliwości, że instalacja fotowoltaiczna dla firm to produkt mający podnieść świadomość i prestiż marki. W jaki sposób? Po pierwsze, inwestując w fotowoltaikę, firma pokazuje, że dba o środowisko, co dzisiaj jest ważne dla wielu konsumentów. Po drugie duża inwestycja sugeruje dobrą sytuację finansową przedsiębiorstwa. Po trzecie natomiast panele fotowoltaiczne wciąż są postrzegane jako nowoczesne rozwiązanie. Zatem firma decydująca się na instalację solarną dla biznesu jest uważana za innowacyjną.
Fotowoltaika w firmie to bezpieczeństwo środowiska
Pozyskując energię w sposób ekologiczny, firma jest nieszkodliwa dla środowiska zarówno w skali makro, jak i mikro. Po pierwsze nie przyczynia się do zwiększania emisji gazów cieplarnianych. Po drugie natomiast firma nie przyczynia się do zanieczyszczania powietrza w okolicy, przez co zyskuje w oczach mieszkańców i lokalnych władz.
Jaka instalacja fotowoltaiczna dla firm?
Potrzeby poszczególnych przedsiębiorstw są różne. Przede wszystkim zupełnie odmienne jest ich zapotrzebowanie energetyczne. Od tego w dużej mierze zależy rodzaj instalacji fotowoltaicznej wybranej dla danej firmy. Jednak duże znaczenie mają również możliwości przedsiębiorstwa w zakresie infrastrukturalnym i finansowym. Czym różni się fotowoltaika dla firm od tej prywatnej? Najczęściej są to następujące kwestie:
- Częściej stosuje się technologię BIPV. Instalacja fotowoltaiczna dla firm bywa planowana już na etapie projektowania budynków przedsiębiorstwa. Pozwala to zaplanować ją jako ich część konstrukcyjną.
- Częściej pojawiają się panele cienkowarstwowe. To nowocześniejsze i efektywniejsze rozwiązanie niż klasyczne panele. Niestety jest również droższe, przez co prywatni użytkownicy rzadko się na nie decydują.
- Panele monokrystaliczne dominują nad polikrystalicznymi. Jest to po prostu lepszy typ paneli solarnych. W tym przypadku również wyższa cena sprawia, że część użytkowników prywatnych decyduje się na tańsze modele polikrystaliczne. Natomiast panele solarne dla biznesu to niemal zawsze moduły monokrystaliczne.
- Większy nacisk kładzie się na estetykę. Instalacja solarna dla biznesu ma wpływać na prestiż firmy, a więc powinna być widoczna i doskonale się prezentować.
- Powszechniejszy jest montaż paneli na gruncie. Przedsiębiorstwa dysponują większą przestrzenią niż osoby prywatne, poza tym często zależy im na ekspozycji paneli fotowoltaicznych. Ponadto ze względu na dużą liczbę paneli tworzących fotowoltaikę dla firm, moduły dosyć często są montowane na gruncie, a nie na dachu.
Niewątpliwie panele fotowoltaiczne to zawsze dobre rozwiązanie dla biznesu. Ponadto montujemy również instalacje fotowoltaiczne dla JST. Fotowoltaika dla jednostek samorządu terytorialnego to dobry pomysł. Dzięki niemu miasto, gmina lub powiat realnie oszczędza pieniądze, przyczynia się do poprawy jakości powietrza w regionie oraz zyskuje uznanie w oczach mieszkańców.